Manicure hybrydowy czy żelowy – co wybrać?

Bez względu na to, co wybierzesz – lakier hybrydowy czy żelowy, uzyskasz odporny na uszkodzenia manicure, który pozostanie estetyczny nawet przez kilka tygodni. Zanim jednak zdecydujesz się na jedno z tych rozwiązań, powinnaś wziąć pod uwagę kilka aspektów.

hybrydowy czy żelowy

Z tekstu, który dla Ciebie przygotowałyśmy dowiesz się:
• jaki manicure – hybrydowy czy żelowy, powinnaś wybrać, jeśli Twoje paznokcie są łamliwe, a jaki, jeśli mocne
• który z lakierów pozwoli Ci nadbudować i przedłużyć naturalną płytkę
• jak nakłada się i zdejmuje lakier hybrydowy, a jak żelowy i jak to wpłynie na kondycję Twoich paznokci.

Manicure hybrydowy dla posiadaczek mocnych paznokci

Lakiery hybrydowe polecamy tym z naszych Klientek, których naturalne paznokcie są mocne i w ogólnej dobrej kondycji. Warto mieć na uwadze, że nie jest to metoda do przedłużania płytki. Oczywiście jest to możliwe, ale nie pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu, jaki dają lakiery żelowe. Hybrydy świetnie sprawdzą się jako dużo trwalsza i wygodniejsza alternatywa dla zwykłych lakierów.

Manicure żelowy – dla słabszych paznokci i dłuższej płytki

Jeśli Twoje paznokcie są łamliwe, przez co nie jesteś w stanie ich zapuścić, wybierz lakier żelowy. Żel pozwala na nadbudowanie, a tym samym przedłużenie naturalnej płytki, ale w subtelny, naturalny sposób. Żel szczególnie polecamy Klientkom, których paznokcie narażone są na przykład na długotrwałe moczenie i uszkodzenia mechaniczne.

Hybrydowy czy żelowy – który manicure jest trwalszy?

Zastanawiasz się na pewno, który manicure będzie trwalszy – hybrydowy czy żelowy.
Hybryda utrzymuje się na płytce około 2-3 tygodnie. W przypadku tego lakieru nie stosuje się uzupełniania odrostu. Konieczne jest „zdjęcie” całości, a następnie ponowne nałożenie lakieru. Tymczasem żel pozwala na uzupełnianie odrostu. To dlatego ten rodzaju manicure utrzymuje się na paznokciach nawet 2 razy dłużej niż hybryda.

Odświeżenie lub usunięcie lakieru

Do ściągania hybrydy używa się specjalnego removera lub acetonu, natomiast żel usuwa się za pomocą frezarki. To dlatego po usunięciu żelu paznokcie mogą być miękkie i łamliwe, a tym samym wymagać regeneracji. Po hybrydzie płytka jest w praktycznie takim samym stanie, jak przed manicure.

Być może zastanawiasz się, co bardziej niszczy paznokcie – lakier hybrydowy czy żelowy?
Nie udzielimy Ci na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy po prostu od tego, jak manicure został wykonany. Możemy Cię jednak zapewnić, że w naszym salonie, bez względu na to, który manicure wybierzesz, wykonamy go profesjonalnie, z dbałością o szczegóły, higienę i Twoje bezpieczeństwo.

Umów się teraz online na manicure lub pedicure