Dlaczego warto zmienić zwykły podkład na podkład mineralny?

podkład mineralny gdzie kupić opole

Czy wiesz, ile i jakich składników kryje się w Twoim podkładzie do twarzy? Jeśli na opakowaniu, hasło INGREDIENTS zawiera więcej niż dwie linijki, powinnaś zastanowić się, czy to na pewno dobry wybór. Bowiem im większa liczba substancji, tym większe prawdopodobieństwo sztucznych barwników, parabenów czy innych ,,zapychaczy”. A gdyby tak, zwykły, drogeryjny podkład zamienić na naprawdę niezwykły podkład mineralny?

Powód 1: podkład mineralny ma dużo lepszy skład

Podkłady mineralne w proszku, bo na nich się dziś skupimy, mają bardzo okrojony skład. I to wcale nie wada! Wręcz odwrotnie – im krótszy skład, tym mniej sztucznych i szkodliwych substancji. Dzięki podstawie jaką są minerały, możemy mieć pewność, że nasza skóra będzie nie tylko ładniejsza, ale przede wszystkim zdrowsza.

W wybranym przez nas podkładzie Eartnicity Promineral, znajduje się tylko 5 składników: Mika (rozświetla), dwutlenek tytanu (naturalny filtr UV), tlenek cynku (matuje), tlenki żelaza (koloryzują), błękit ultramarynowy (kolor). 

Powód 2: podkład mineralny jest skuteczniejszy

Mocne krycie przy zachowaniu naturalnego wyglądu – zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? Tak! Sypkie podkłady mineralne mają tę właściwość, że dopasowują się do cery i stapiają z nią, nie tworząc sztucznej maski. W zależności od ilości nałożonego podkładu, efekt krycia może być większy lub mniejszy – kwestia indywidualnych potrzeb.

Powód 3: podkład mineralny nie zapycha, a dodatkowo regeneruje

Minerały zawarte w podkładzie nie tylko chronią naszą skórę przed promieniowaniem UV (poprzez naturalny filtr jakim jest dwutlenek tytanu), ale również wygładzają, zwalczają stany zapalne i łagodzą podrażnienia. Ponadto, podkład mineralny pozwala skórze oddychać, nie zapycha porów (tak jak wiele podkładów w płynie), ponieważ działa powierzchniowo oraz pochłania nadmiar sebum, delikatnie matując.

Powód 4: podkład mineralny zastępuje kilka kosmetyków

Dzięki świetnemu kryciu, podkład mineralny może zastąpić nie tylko zwykły podkład, ale także korektor i puder! I choć jego cena jest nieco wyższa od płynnego podkładu z drogerii, po podliczeniu zysków i strat, podkład mineralny zawsze wychodzi na plus.

Sypka konsystencja pozwala ponadto na łączenie różnych odcieni podkładu. Latem będziemy potrzebować nieco ciemniejszego, zimą jaśniejszego. A co pomiędzy? W okresie przejściowym możemy do jaśniejszego dosypać tego bardziej ciemnego i dopasować do aktualnego odcienia cery.

Jak nakładać podkład mineralny?

Niektórzy uważają, że kosmetyki używane przez profesjonalistów wymagają równie profesjonalnych umiejętności. Oczywiście, dobrze jest wybrać się do kosmetologa, aby np. odpowiednio dobrać odcień podkładu i zobaczyć, jak najlepiej i najbardziej efektownie go nakładać. Ale po takim wstępnym zapoznaniu się z minerałami, z łatwością będziemy radzić sobie z ich nałożeniem same.

Wystarczy do tego odpowiedni pędzel. Przy każdej aplikacji wysypujemy za pomocą siteczka odpowiednią ilość podkładu na wieczko opakowania i nabieramy na włosie pędzla. Następnie, kolistymi ruchami nakładamy go na oczyszczoną i nawilżoną cerę. Czasem wystarczy jedna warstwa, czasem będziemy potrzebować kilkukrotnego nałożenia proszku na twarz.

Choć taka forma kosmetyku może wydawać się niewygodna, ma swoje zalety. Wysypujemy tyle podkładu, ile aktualnie potrzebujemy (pompki często dają nam go za dużo) oraz zachowujemy świeżość i higienę produktu.

Dla kogo podkład mineralny?

Podkład mineralny to produkt przeznaczony dla każdego, komu zależy na naturalnym składzie i świetnym działaniu kosmetyku. Doskonale sprawdzi się na skórze trądzikowej czy alergicznej, jak i normalnej czy dojrzałej.

Gdzie kupić podkład mineralny?

Podkłady mineralne można kupić w internecie lub w sklepach stacjonarnych.

Salon Beauty Esthetic w Opolu prowadzi sprzedaż podkładów marki Eartnicity Promineral, cenionych przez profesjonalistów. Mamy do wyboru szeroką gamę kolorystyczną! Zapraszamy!

podkład mineralny gdzie kupić opole