Henna pudrowa a zwykła – co wybrać?

Henna pudrowa lub proszkowa to jedne z najczęściej wybieranych przez nasze klientki zabiegów stylizacji brwi. Oba rodzaje henny dają wyrazisty, ale nie przerysowany efekt. Czym więc się różnią i która będzie najlepsza dla Ciebie?

henna pudrowa opole

Wiele Pań, którym zależy na podkreśleniu oprawy oka i wydobyciu spojrzenia, ale bez konieczności wykonania makijażu permanentnego brwi, decyduje się właśnie na hennę. Efekt zabiegu, w zależności od rodzaju henny, utrzymuje się od 7 dni do nawet 6 tygodni. A co dla wielu klientek bardzo ważne, jest odwracalny. Jeśli więc finalnie henna okaże się zbyt ciemna, a kształt brwi nie spełnia oczekiwań, nadmiar pigmentu można po prostu usunąć.

Jak długo henna pudrowa trzyma się na brwiach?

Henna proszkowa brwi utrzymuje się na włoskach średnio od 7 do 10 dni, natomiast henna pudrowa nawet do 4-6 tygodni.

Co istotne szczególnie dla Pań o nieregularnych, przerzedzonych brwiach, henna pudrowa brwi pozwala barwić także skórę. Dzięki temu możliwe jest wyregulowanie ich kształtu.

Czy henna może uczulać?

Zarówno jedna, jak i druga henna może uczulać. Jednak to henna pudrowa jest uważana za tę bezpieczniejszą dla osób o skórze skłonnej do reakcji alergicznych.

Czy henna niszczy brwi?

Jeśli zależy Ci na zabiegu, który jednocześnie przyciemni i odżywi brwi, sięgnij po hennę pudrową. Ma roślinny skład o silnie pielęgnujących właściwościach. Nie obciąża ani nie niszczy włosków, a wręcz przeciwnie – wzmacnia je. Przyciemnia i tym samym optycznie zagęszcza brwi. Stosowana regularnie pozwala pozbyć się niechcianych luk.

Jak długo nakłada się hennę?

Henna proszkowa brwi to zabieg, który trwa średnio 20 minut. Czas uzależniony jest od tego, czy wykonana zostanie także regulacja.

Na wykonanie henny pudrowej brwi zarezerwuj nawet godzinę, ponieważ jest to zabieg wieloetapowy. Stylistka musi ustalić z Tobą kształt i kolor brwi, a następnie oczyścić i przygotować skórę do farbowania. Dopiero wtedy może przystąpić do sedna zabiegu.

Czego nie robić przed henną?

Aby efekt henny, zarówno proszkowej, jak i pudrowej był jak najtrwalszy, przestrzegaj kilku zasad:
· na co najmniej 2-3 tygodnie przed planowanym zabiegiem rezygnuj z regulacji brwi
· nie podcinaj samodzielnie nawet niepokornych włosków
· bezpośrednio przed henną zrezygnuj z mocnego makijażu brwi – stylistka i tak będzie musiała go zmyć, aby przygotować skórę do wykonania zabiegu.

Jak dbać o hennę proszkową i pudrową?

Przez około 12 do nawet 24 godzin po farbowaniu uważaj, aby nie moczyć brwi (basen w dniu zabiegu to kiepski pomysł).

Zwróć też uwagę, czy kosmetyki, których używasz do codziennej pielęgnacji nie zawierają olejów lub składników złuszczających, które mogą przyspieszyć blaknięcie koloru.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub potrzebujesz porady w temacie stylizacji brwi, możesz na nas liczyć. Pomożemy Ci dobrać hennę brwi najlepszą dla Ciebie!

Na zabieg możesz umówić się telefonicznie, pod numerem telefonu 799 158 560 lub on-line.