Jak dbać o skórę jesienią?

Niskie temperatury, ostry wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawiają, że jesienią nasza skóra jest wyjątkowo narażona na utratę naturalnej bariery ochronnej, a w efekcie na przedwczesne starzenie.

zabiegi na twarz opole

Z naszego wpisu dowiesz się, jak dbać o skórę twarzy jesienią, czyli:
· jakie są podstawowe kroki w jesiennej pielęgnacji
· które zabiegi warto wykonywać jesienią, aby wspomóc proces odnowy i regeneracji skóry
· jakich kosmetyków używać, aby wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry.

Jak dbać o skórę, aby była gładka? Peelinguj i nawilżaj

Zmienne temperatury, wiatr i ogrzewanie uszkadzają płaszcz lipidowy, a więc naturalną barierę ochronną Twojej skóry. To dlatego z upływem kolejnych jesiennych tygodni Twoja cera robi się coraz bardziej sucha i podrażniona, traci też jędrność i elastyczność.
Peeling to jeden z tych zabiegów, które określamy mianem jesiennego pielęgnacyjnego must to do. Nie tylko pomoże Ci pozbyć się zewnętrznej warstwy martwego, zszarzałego naskórka, ale także zanieczyszczeń. Wykonywany regularnie sprawi, że Twoja skóra odzyska zdrowy koloryt oraz blask i w efekcie stanie się gładsza.

Odpowiednie nawilżanie pomoże Ci odbudować i wzmocnić skórę. Działaj jednak dwutorowo, czyli nawilżaj od zewnątrz, za pomocą kosmetyków i od wewnątrz, przyjmując odpowiednią ilość wody.

(po)Moc profesjonalnych zabiegów

Co jakiś czas warto jednak skorzystać z profesjonalnego zabiegu złuszczającego w salonie. Tym bardziej, że jesień to idealny czas na zabiegi kwasami, np. nasz hitowy Mando Complex 40.

Kwasoterapia Mando Complex 40 nie tylko złuszcza obumarłe komórki, ale i pomaga zniwelować drobne przebarwienia, czy nawet trądzik i wyciszyć stany zapalne skóry.
I choć najlepsze efekty daje w seriach, już po pierwszym zabiegu zauważysz, że Twoja cera jest zregenerowana, wyraźnie gładsza, subtelnie rozświetlona i bardziej sprężysta.
Mando Complex 40 przygotuje również Twoją skórę na przyjęcie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach w głębsze jej warstwy. Dzięki temu domowa pielęgnacja będzie po prostu bardziej skuteczna.

Geneorewolucja

Klientkom, które chcąc zadbać o swoją skórę jesienią i wzmocnić jej barierę ochronną, polecamy innowacyjny zabieg metodą GENEO.

Geneo polega na złuszczeniu martwego naskórka, oczyszczeniu cery oraz dotlenieniu komórek skóry, ale przede wszystkim ich intensywnym odżywieniu. Do jego wykonania dobieramy indywidualnie dopasowaną ampułkę ze składnikami aktywnymi. Masz więc pewność, że Twoja skóra dostanie dokładnie to, czego potrzebuje.

Jak dbać o skórę jesienią? Indywidualnie dobrane kosmetyki

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o skórę jesienią, nie zapominaj, że nawet w pochmurne dni powinnaś ją chronić przed promieniowaniem UV. Dla ułatwienia i przyspieszenia codziennej pielęgnacji, wybieraj kosmetyki wielofunkcyjne. Świetnym rozwiązaniem są podkłady marki Arbonne, które doskonale kryją, a jednocześnie posiadają działanie pielęgnujące i zapewniają ochronę przeciwsłoneczną.

Kosmetyki na co dzień

A jakich kremów powinnaś używać pod kolorowe kosmetyki do makijażu, aby zadbać o swoją skórę jesienią? Wypróbuj serię z Retinalem od Ilcsi. Jej unikalny, naturalny skład to gwarancja zdrowej cery.

Wysoka zawartość witaminy A niweluje uczucie szorstkości, poprawia elastyczność skóry i skutecznie wspiera procesy regeneracyjne. Witamina C pobudza produkcję kolagenu i przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia, a przy tym intensywnie nawadnia i nawilża skórę nawet w jej głębokich warstwach.

Chcąc prawidłowo zadbać o swoją skórę jesienią pamiętaj, że zarówno wszelkie zabiegi, jak i kosmetyki powinny być indywidualnie dobrane nie tylko do potrzeb, ale i kondycji Twojej skóry. Nasz zespół służy Ci pomocą w ich doborze.