Odrastające po jednym dniu włoski, podrażniona i przesuszona skóra, dziesiątki wyrzuconych maszynek do golenia i godziny straconego czasu. Dla wielu kobiet i mężczyzn, walka z owłosieniem na całym ciele nie ma końca. A gdyby tak pozbyć się tej wątpliwej ozdoby raz na zawsze? Z fotodepilacją to możliwe! Fotodepilacja Opole – wszystko, co powinieneś wiedzieć.

fotodepilacja opole

Jak działa fotodepilacja – Fotodepilacja Opole

W trakcie fotodepilacji działamy na skórę wybiórczo, niszczymy mieszek włosowy, a jednocześnie omijamy tkanki znajdujące się w pobliżu, zapobiegając ich uszkodzeniu. Światło emitowane przez głowicę urządzenia, za pomocą którego pracujemy, jest absorbowane przez barwnik znajdujący się we włosach, co prowadzi właśnie do destrukcji mieszka włosowego. Co to oznacza w praktyce? Włoski odrastają wolniej, są słabsze, cieńsze i jaśniejsze. Czyli zupełnie odwrotnie niż w przypadku golenia maszynką, które jedynie je wzmacnia i przyspiesza ich porost.

Ile zabiegów trzeba wykonać, żeby całkowicie pozbyć się włosków? 

Praktyka i wskazania producenta urządzenia, na którym pracujemy, sugerują minimum 6 zabiegów w odstępach co 6 tygodni. U niektórych może to wystarczyć, są jednak osoby, których owłosienie będzie wymagało powtórzenia zabiegów nawet 10-12 razy. Nie ma bowiem górnej granicy wyznaczającej pewną skuteczność fotodepilacji. Jeśli ktoś na pierwszej wizycie obieca Wam lub zagwarantuje pozbycie się włosków po konkretnej liczbie zabiegów, możecie mieć pewność, że – albo chce na Was zarobić albo wróży z fusów ;). Dlaczego?

Skuteczność fotodepilacji jest bowiem zależna od bardzo indywidualnych czynników, takich jak rodzaj włosa czy fototyp skóry. Oczywiście, są pewne schematy, które pozwalają oszacować czy usuwanie owłosienia będzie trudne i bardzo czasochłonne czy łatwe i raczej bezproblemowe. Jednak to tylko prognozy, a nie pewniki, dlatego zawsze należy brać pod uwagę różne warianty. Czasem może okazać się, że efekty są nadzwyczaj szybkie i dobre, a czasem trzeba popracować nieco dłużej niż planowaliśmy.

Dużo zależy także od partii ciała, z jaką pracujemy. Najlepsze i najszybsze efekty widoczne są na nogach, najdłużej zajmuje fotodepilacja okolic bikini.

Korzyści płynące z trwałego usunięcia włosków są jednak tak wielkie, że nie warto zrażać się liczbą zabiegów! Fotodepilacja po prostu się opłaca!

Jak przygotować się do zabiegu fotodepilacji? Fotodepilacja Opole

W pierwszej kolejności umów się na wizytę konsultacyjną z wykwalifikowanym kosmetologiem (kosmetolog to nie to samo, co kosmetyczka, jego wykształcenie jest poparte specjalistyczną wiedzą!), która pozwoli ocenić fototyp skóry i rodzaj włosa w celu dobrania odpowiednich parametrów lasera oraz wykluczyć przeciwwskazania (o których piszemy poniżej).

Włoski na planowanym obszarze fotodepilacji należy zgolić 2-3 dni przed zabiegiem, aby w dniu planowanej wizyty miały 2-3 mm. Nie pracujemy na skórze świeżo opalonej – najwcześniej po 4 tygodniach od ostatniej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Również około miesiąca przed zabiegiem nie wyrywamy włosków (depilatorem czy woskiem), a przynajmniej tydzień przed nie stosujemy kremów depilujących.

Przeciwwskazania do fotodepilacji

Fotodepilacji nie wykonujemy w przypadku wspomnianej świeżej opalenizny oraz:
• w trakcie stosowania leków światłouczulających oraz retinoidów,
• w przypadku posiadania rozrusznika serca,
• przy bielactwie, łuszczycy, skłonności do przebarwień,
• w czasie ciąży,
• w trakcie karmienia piersią (pierwsze 3 miesiące),
• przy epilepsji, chorobach psychicznych, zapaleniu żył, żylakach oraz przyjmowaniu niektórych ziół, np. dziurawca i nagietka,
• przy chorobach hormonalnych, które mogą osłabiać efekt działania albo w ogóle blokować skuteczność zabiegów

Jak dbać o skórę po zabiegu? 

Tuż po jednym zabiegu fotodepilacji… zapisujemy w kalendarzu kolejną wizytę (chyba, że kosmetolog właśnie zakończył cykl i był to ostatni zabieg). Niezwykle ważna dla skuteczności fotodepilacji jest bowiem regularność i odpowiednia częstotliwość zabiegów. Nie myślcie jednak, że da się wykonać serię zabiegów w dwa miesiące, przychodząc co tydzień/dwa albo zupełnie wydłużyć odstępy. Czas 6 tygodni jest kluczowy z punktu widzenia procesu wzrostu włosa, zatem ani mniej, ani więcej.

Kolejna ważna rzecz to pozabiegowa ochrona skóry – przez minimum dwa tygodnie musimy ze szczególną uwagą chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym – żadnego opalania w Grecji, wystawiania na słońce w trakcie rowerowych czy pieszych wycieczek. Działanie promieniowania UV może bowiem doprowadzić do wystąpienia poparzeń słonecznych lub powstania przebarwień. Profilaktycznie stosujemy filtr z wysokim faktorem, najlepiej 50 SPF oraz alantan. Przez kilka dni po zabiegu unikamy podrażniających skórę substancji, takim jak dezodoranty czy toniki zawierające alkohol.

Jakie partie ciała można poddać fotodepilacji? 

Praktycznie każdą – opisaliśmy je wraz z cenami poniżej:

FOTODEPILACJA

» twarz 109 zł
» wąsik 59 zł
» szyja 109 zł
» klatka piersiowa 109 zł
» brzuch 109 zł
» bikini 109 zł
» nogi 310 zł
» stopy  59 zł
» pośladki 109 zł
» plecy część górna 109 zł
» plecy część dolna 109 zł
» kresa międzypośladkowa 109 zł
» linia biała 109 zł
» ręka 109 zł
» dłonie 109 zł
» pachy 109 zł

Ceny obejmują jeden zabieg.

Umów się już dziś pod nr tel: 799 158 560 lub zarejestruj online https://www.moment.pl/s/salon-beauty-esthetic

One thought on “Jak wygląda zabieg fotodepilacji? Fotodepilacja Opole”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *