Medycyna Estetyczna

wykonuje dr med. Tomasz Aleksandrowicz

Medycyna estetyczna pozwala w łatwy i nieinwazyjny sposób (bez skalpela) poprawić wygląd, a co za tym idzie – również ogólne samopoczucie. Najczęściej wykonuje się zabiegi na twarz, które spłycają lub usuwają zmarszczki, zwalczają blizny potrądzikowe, korygują owal twarzy, niwelują cienie pod oczami czy powiększają i modelują usta. W naszym salonie zabiegi te wykonywane są przez lekarza medycyny. 

Na zabiegi medycyny estetycznej zapisujemy wyłącznie telefonicznie. Brak możliwości zapisów przez serwis booksy.

Botox na zmarszczki

Botox, czyli toksynę botulinową typu A z powodzeniem stosuje się w medycynie od ponad 20 lat. Działanie preparatu polega na zablokowaniu przekazywania impulsów pomiędzy nerwami, a mięśniami, czego efektem jest rozluźnienie mięśni i natychmiastowy efekt młodszej twarzy.

Zabieg daje spektakularne i niemal natychmiastowe efekty w wygładzaniu zmarszczek mimicznych na czole, w okolicach oczu, ust oraz lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Jeden zabieg pozwala zapomnieć o zmarszczkach na wiele miesięcy.

Botox na nadpotliwość

Nadpotliwość ciała może dotyczyć zarówno pach, jak i twarzy, głowy, czy stóp. Dzięki zastosowaniu botoxu, możemy jednak ograniczyć pocenie do minimum. Działanie botoxu, podobnie jak w przypadku twarzy, polega na zablokowaniu nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. 

Informacje o zabiegu

Preparat jest podawany przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Niewielką ilość botoxu  rozpuszcza się w roztworze soli i bardzo precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na twarzy. Według większości pacjentów, ból związany ze wstrzyknięciem jest minimalny, dlatego do zabiegu nie stosuje się znieczulenia miejscowego.

Zabieg trwa około 15 minut, w zależności od liczby leczonych miejsc. Toksyna botulinowa typu A zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt leczenia widoczny jest po ok. 14 dniach i utrzymuje się przez około 3-5 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Efekt leczenia zanika stopniowo. Zabieg można powtarzać 2-3-krotnie w ciągu roku.

Juvéderm – kwas hialuronowy

Juvéderm to jedna z najpopularniejszych marek na świecie, oferująca kwas hialuronowy. Produkty te doskonale radzą sobie z oznakami starzenia się skóry oraz mają pozytywny wpływ na ogólną kondycję skóry. Są one wykorzystywane do wypełniania ust, ale i poprawy owalu twarzy. W naszym salonie zabiegi kwasem hialuronowym są całkowicie bezpieczne, ponieważ wykonuje je lekarz z wieloletnim doświadczeniem.

Osocze bogatopłytkowe

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystuje się w celu odnowy skóry twarzy i leczenia łysienia, ale też do korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów. Tzw. wampirzy lifting PRP, przywraca skórze jędrność i prawidłowy koloryt.

Przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, wykluczając przeciwwskazania do zabiegu i proponując konkretne rozwiązania.