Skąd się biorą ceny w profesjonalnych salonach kosmetycznych?

Zastanawiasz się, skąd się biorą tak duże rozbieżności cenowe za usługi kosmetyczne? Na przykład manicure hybrydowy w profesjonalnych salonach bywają nawet dwa razy droższy niż u mobilnej stylistki. Jeśli właśnie taka oferta wyświetliła Ci się na Facebooku, zanim zarezerwujesz termin i zaoszczędzisz, koniecznie przeczytaj nasz tekst. Przeczytaj, skąd biorą się ceny w profesjonalnych salonach kosmetycznych na przykładzie Beauty Esthetic w Opolu.

ceny w salonach kosmetycznych

Czas na przerwę

Kiedy z naszego salonu wychodzi zrelaksowana i zadbana klientka, mamy przerwę. Dokładnie 15 minut, zanim przyjdziesz na umówiony manicure. To jednak nie czas na odpoczynek, ale generalne porządki. Ten kwadrans jest nam potrzebny, żeby dokładnie zdezynfekować wszystkie miejsca i przedmioty, z którymi będziesz miała styczność, a więc lampę UV, do której będziesz wkładała dłonie, ale i blaty czy oparcie fotela.

Jednorazowe przybory wielokrotnego użytku

Zastanawiałaś się, na czym oszczędza stylistka paznokci, która oferuje Ci manicure kilkadziesiąt złotych taniej? Jeśli na przykład używa tego samego jednorazowego pilnika u kilku klientek, możesz się zarazić wieloma chorobami płytki paznokciowej i jej okolic, choćby zanokcicą.

W Beauty Esthetic jesteśmy świadome tych zagrożeń, dlatego higiena to dla nas absolutna podstawa. JEDNORAZOWE pilniki czy podkłady używamy tylko raz.
Dowiedz się, czy Twoja stylistka też Ci to gwarantuje.

Sterylizacja w profesjonalnych salonach kosmetycznych

Kiedy siadasz na fotel w naszym salonie, możesz być pewna, że przestrzeń wokół Ciebie jest dokładnie zdezynfekowana. Wiemy jednak, że to nie wystarczy. Dlatego wszystkie narzędzia wielokrotnego użytku, których używamy podczas zabiegów, sterylizujemy. To szczególnie ważne w przypadku cążków, nożyczek czy frezów, czyli narzędzi, które mogą uszkodzić ciągłość tkanki. Po sterylizacji przybory zamykamy w specjalne pakiety, które otwieramy bezpośrednio przed Twoim przyjściem.

Autoklaw ENBIO Pro

To nie wszystko jedno, w jakim urządzeniu przeprowadza się sterylizację. Stawką jest przecież Twoje bezpieczeństwo i zdrowie. Dlatego zainwestowałyśmy w wysokiej klasy, profesjonalny autoklaw Enbio, który stosowany jest również w gabinetach medycznych, między innymi zabiegowych czy dentystycznych. Sterylizator Enbio skutecznie eliminuje zagrożenie zakażeniem wirusem HIV, WZW B i C oraz HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego, a także zakażeń pasożytniczych, grzybiczych i bakteryjnych.

Wyselekcjonowanie preparaty najwyższej jakości

Oprócz typowo „narzędziowych” kwestii, zwracamy szczególną uwagę na jakość preparatów przez nas stosowanych. Jako kosmetolożki z wykształcenia, wiemy, co działa, a co jest tylko pustym marketingowym sloganem, dlatego starannie selekcjonujemy i wybieramy najwyższej jakości kosmetyki i preparaty stosowane w naszym salonie. Możesz być pewna, że nie potraktujemy Twojej skóry czy paznokci produktem niesprawdzonym czy z niskiej półki.

Legalna działalność a ceny w profesjonalnych salonach

Nie musimy wspominać, że jak każdy profesjonalny salon: płacimy co miesiąc czynsz za wynajem lokalu, opłaty za media, ZUS i pensje pracowników, podatki, inwestujemy w coraz to nowe urządzenia (jak autoklaw czy laser Mediostar), a to powoduje zwiększenie ceny usługi. Jednak dzięki temu, możemy legalnie, bezpiecznie i odpowiedzialnie obsłużyć naszych klientów :).

Pamiętaj – dbanie o cerę, paznokcie albo brwi nie polega z naszej strony tylko na upiększaniu, ale i – a może przede wszystkim, na dbaniu o bezpieczeństwo i higienę. Nie warto na nim oszczędzać.