Jak prawidłowo dobrać krem do twarzy?

Ciągle szukasz, ale za każdym razem okazuje się, że czegoś mu brakuje. Za tłusty, nieodpowiedni pod makijaż, słabo nawilżający. Zastanawiasz się, jak prawidłowo dobrać krem do twarzy? Mamy kilka podpowiedzi!

Jak dobrać krem do twarzy

Czy znasz swój typ cery?

Podstawowym kluczem do odpowiedniego dopasowania kremu jest… poznanie swojego typu cery! Źle ocenione potrzeby skórne są najczęstszą przyczyną źle dobranego kremu! Przykład? Na naszej twarzy często pojawiają się pryszcze. Myślimy wówczas – moja cera na pewno jest tłusta, dlatego muszę szukać kremu matującego, wysuszającego. Nie bierzemy jednak pod uwagę, że wypryski mogą być efektem… źle nawilżonej i przesuszonej skóry! Stosowanie wysuszającego kremu, w tym przypadku może dać odwrotny efekt i tylko pogłębić nasz problem. Jak zatem prawidłowo ocenić typ cery? Najlepiej u specjalisty – kosmetologa, który zbada ją dogłębnie i przeanalizuje także styl życia, stan zdrowia i inne czynniki wpływające na naszą cerę. Taką konsultację możesz wykonać w naszym salonie.


Polecamy również: Dlaczego warto zmienić zwykły podkład na podkład mineralny?


Patrz na skład

Już wiesz, że potrzebujesz kremu nawilżającego. Ale jak wybrać spośród setek produktów dostępnych w przeciętnej drogerii? Wbrew pozorom, jeśli spojrzysz na skład, może okazać się, że… nie ma w czym wybierać! Ale jak to?

Większość kremów, obiecujących spektakularne efekty, zachęca hasłami, pięknym opakowaniem, ale niestety nie zachwyca składem. W kosmetykach (nie tylko w kremach) znajduje się często na pierwszym miejscu woda, a dobroczynne substancje zajmują jedne z ostatnich pozycji (co oznacza ich znikomy procent w całym składzie). Co gorsza, wiele z nich naszpikowanych jest po prostu chemią, która zamiast pomagać, szkodzi. Przykładem mogą być syntetyczne barwniki, sztuczne aromaty (żeby coś pięknie pachniało), parabeny czy oleje mineralne (paraffinum liquidummineral oilpetrolatum), powstających z… przeróbki ropy naftowej!

Szukaj certyfikatów

Aby łatwiej znaleźć ulubiony krem, kierujmy się w stronę półek ekologicznych (jest ich coraz więcej w drogeriach). Ale i tu uważajmy. Nie każdy krem/kosmetyk, który ma w nazwie EKO, ECO, NATURA, BIO, ORGANIC itp. spełnia warunki kosmetyku naturalnego/ekologicznego. Aby otrzymać to miano, firma powinna otrzymać certyfikat z instytucji certyfikującej kosmetyki naturalne!


Przeczytaj także: Olej z pestek malin – naturalny kosmetyk o wielu funkcjach!


Przykładem takiej firmy jest marka ILCSI, na której preparatach pracujemy!

Kosmetyki wykonane są zgodnie z najsurowszymi normami dla kosmetyków naturalnych wydawanymi przez niemiecki instytut certyfikujący kosmetyki naturalne COSMOS
(BDIH).

Ich organiczny, naszpikowany naturą skład sprawia, że aż chce się ich używać! Preparaty wykorzystujemy nie tylko w trakcie zabiegów, ale również dajemy możliwość ich zakupu do użytku domowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przyjdź do nas :).
Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni preparat.